Вступ до школи

Типові завдання для перевірки

рівня загального розвитку дитини, яка вступає до 1 класу

спеціалізованої школи

з поглибленим вивченням іноземних мов

1.     Орієнтування у навколишньому світі, запас знань, словниковий запас – бесіда з дитиною.

Як тебе звати?

Скільки тобі років?

Де ти живеш?

Чому взимку холодно, а влітку тепло? і т.д.

2.     Розвиток мислення і мовлення -  розуміння граматичної конструкції речення, зміна іменників за кількістю, складання оповідання за малюнком.

Я назву тобі словом один предмет, а ти зміни слово так, щоб вийшло багато предметів.

Наприклад: олівець – олівці.

3.     Розумовий розвиток – вміння узагальнювати, аналізувати наочний матеріал, розкривати причинно-наслідкові звязки.

Скласти пари малюнків, і пояснити чому саме така пара утворилася. Наприклад, молоток і цвяхи, заєць і морква.

4.     Сформованість словесно-логічного мислення – розповідь за серією малюнків.

5.     Зясування математичних уявлень – відтворення числового ряду, встановлення кількісних відношень.

Рахунок від 1 до 10, потім від 10 до 1. Порівняння двох малюнків за кількістю предметів, де більше, а де менше. Розпізнавання геометричних фігур.

6.     Аналіз зразка – копіювання запропонованого зображення.

7.     Розвиток дрібних рухів.

Заштрихувати малюнок, намалювати геометричні фігури, розфарбувати малюнок.

8.     Розвиток механічної зорової пам’яті  - відтворення кількості поданих зображень.

Подивившись на 10 зображених предметів протягом 30 секунд дитина має озвучити запамятоване.

9.     Розвиток механічної слухової пам’яті – відтворення кількості запропонованих слів.

Дитина прослухавши 10 слів повторює ті, що запам’ятала.

10.   Фонематичний слух.

Перевіряючий каже: «Я буду повторювати одне й те саме слово, а коли скажу неправильно – ти плесни в долоні.»

Шукати, шукати, шукати, цукати, шукати, шукати, шукати.