Вступ до школи

Перелік питань конкурсних випробувань

для майбутніх першокласників,

які будуть навчатися

за науково-педагогічним проектом «Інтелект України»

1.    Опитувальник для визначення шкільної мотивації (бесіда про бажання дитини навчатися у школі)

2.    Перевірка короткотривалої пам'яті  (як швидко дитина може запам'ятати віршований текст)

3.    Рівень сформованості мислення (уміння дітей узагальнювати предмети)

4.    Рівень сформованості просторового мислення (аналіз малюнків)

5.    Перевірка довготривалої пам'яті (відтворення віршованого тексту із завдання №2)

6.    Перевірка сформованості навичок читання (знання букв, вміння читати)

7.    Перевірка точності здорового сприйняття

8.    Перевірка фонематичного слуху

9.    Перевірка сформованості уміння переказати текст (переказування казки, яку прочитає вчитель, відповіді на запитання за змістом)

10.   Перевірка сформованості обчислювальних навичок (вміння рахувати, показувати цифри, порівнювати кількість предметів)

Типові завдання для перевірки

рівня загального розвитку дитини, яка вступає до 1 класу

спеціалізованої школи

з поглибленим вивченням іноземних мов

1.     Орієнтування у навколишньому світі, запас знань, словниковий запас – бесіда з дитиною.

Як тебе звати?

Скільки тобі років?

Де ти живеш?

Чому взимку холодно, а влітку тепло? і т.д.

2.     Розвиток мислення і мовлення -  розуміння граматичної конструкції речення, зміна іменників за кількістю, складання оповідання за малюнком.

Я назву тобі словом один предмет, а ти зміни слово так, щоб вийшло багато предметів.

Наприклад: олівець – олівці.

3.     Розумовий розвиток – вміння узагальнювати, аналізувати наочний матеріал, розкривати причинно-наслідкові звязки.

Скласти пари малюнків, і пояснити чому саме така пара утворилася. Наприклад, молоток і цвяхи, заєць і морква.

4.     Сформованість словесно-логічного мислення – розповідь за серією малюнків.

5.     Зясування математичних уявлень – відтворення числового ряду, встановлення кількісних відношень.

Рахунок від 1 до 10, потім від 10 до 1. Порівняння двох малюнків за кількістю предметів, де більше, а де менше. Розпізнавання геометричних фігур.

6.     Аналіз зразка – копіювання запропонованого зображення.

7.     Розвиток дрібних рухів.

Заштрихувати малюнок, намалювати геометричні фігури, розфарбувати малюнок.

8.     Розвиток механічної зорової пам’яті  - відтворення кількості поданих зображень.

Подивившись на 10 зображених предметів протягом 30 секунд дитина має озвучити запамятоване.

9.     Розвиток механічної слухової пам’яті – відтворення кількості запропонованих слів.

Дитина прослухавши 10 слів повторює ті, що запам’ятала.

10.   Фонематичний слух.

Перевіряючий каже: «Я буду повторювати одне й те саме слово, а коли скажу неправильно – ти плесни в долоні.»

Шукати, шукати, шукати, цукати, шукати, шукати, шукати.