Поради психолога

Поради

щодо організації дистанційного навчання в умовах карантину

для батьків здобувачів освіти

1. Головне кредо в умовах тривалого карантину — «Без паніки». До кожної ситуації потрібен час на підлаштування: осмислення події, перебудови особистого часу та формування моделі  поведінки.

2. Для дітей це така ж незвична ситуація, як і для Вас, тому з терпінням поставтеся до труднощів, що пов`язані з навчанням на дистанції. Нове покоління достатьо мобільне і легше переживає адаптацію, тільки воно потребує більшого проміжку часу на осмислення.

3. Можна розробити разом із дитиною особистий таймінг, в якому ви оговорите планування дня. Зважте на те, що виконання домашніх завдань не повинно перевищувати 1 годину (початкова школа), 2 (середня 5-8 класи), 3 (старша школа 9-11 класи)

4. Розуміння чіткого плану дій дає дитині чудові шанси на успішне виконання поставлених задач і сформує  навичку дистанційного навчання.

5. Щоб засвоєння матеріалу проходило ефективніше, розподіліть робочий час  на декілька секторів з перервами на відпочинок або рухливу паузу.

6. Обмежте, по можливості, перебування у комп’ютерних іграх, бо це додаткове навантаження для  зору.

7.Така доросла і серйозна форма навчання може розкрити в дитині  несподівані таланти самоорганізації. Адже вона не просто грає в «стрілялку» або бродить по мережі в пошуках цікавих для неї контактів, вона  зайнята серйозною справою. Дайте дитині  відчути відповідальність!

8. У разі труднощів звертайтеся до першоджерела інформації – класного керівника або вчителя-предметника, вони в свою чергу нададуть Вам професійні поради,  змотивують  на успіх.

9. Пам`ятайте, що це тимчасові незручності і прийде час, коли все стане на свої місця.

Бажаємо здоров`я!