Заходи

План роботи класних керівників 5-11 класів з теми запобігання та протидії булінгу

План заходів запобігання та протидії булінгу

Що потрібно людині для щастя? Кожен по-своєму відповість на це питання, але в кожній відповіді обов’язково буде присутнє одне дуже важливе слово — дружба.

13.02.2019 року в колегіумі № 16 відбулася психологічна година: «Школа дружби та безконфліктного спілкування». Учні  2 – А класу із задоволенням співпрацювали з практичним психологом Тимченко Н.Л., виконували вправи на згуртування класу, вчилися поважному ставленню одне до одного,  відшукували  способи вирішення проблемних ситуацій.

Від  спільної роботи діти  отримали корисні знання, чудовий настрій, незабутні емоції.

День безпечного Інтернету (5 лютого 2019р.)

Однією із ефективних форм роботи, спрямованої на профілактику насильства в інтернет  просторіє виховні години, години психолога з елементами тренінгу.  Учні паралелі 8 – х класів спілкувалися на тему «Кібербулінг, або агресія в інтернеті». Метою було забезпечити достатнє інформування дітей стосовно проблеми кібербулінгу, зменшити рівень негативного впливу Інтернету на психологічне, емоційне і фізичне здоров’я дитини, розширити та поглибити знання про безпечний Інтернет, навчити аналізувати інформацію з Інтернет – простору, розвивати вміння спілкуватися в соціальних мережах та чатах.

Учні дослідили історію та походження терміну «кібербулінг», найпоширеніші  його типи в інформаційному просторі, опрацювали правила спілкування в мережі,  поради для подолання цькування.

Паралель 8 – х класів взяла участь у Всеукраїнському конкурсі «Беспечний інтернет», де учні вдало використали отримані знання та  показали високі результати. Із 58 зареєстрованих учасників Димломи І ступеня отримали 13 учнів, Дипломи ІІ ступеня – 19, Дипломи ІІІ ступеня – 12. Вітаємо переможців!

Батьківський Всеобуч

В колегіумі вже стало доброю традицією робота Школи усвідомленого батьківства.

Вислів «Діти - наше майбутнє!» не просто красивий вислів. Усі ми маємо різні погляди на життя, різні долі, різний характер, але всіх  нас  об’єднує єдине бажання, щоб наші діти були щасливими. Тому ми  зустрілися розглянути актуальну тему -  попередження насильства та жорстокості в сім’ї та дитячому колективі.

Батьки  дізналися, що таке булінг, його прояви, в яких формах виявляється. У вправах опрацювали емоції дитини – жертви та булера. В групах «намалювали»  їх психологічний портрет, провели інвентарізацію соціальних та особистісних  факторів, що призводять до такого явища. Спільно опрацювали шляхи виходу із булінгу, де акцентували увагу на тісній співпраці батьків та педагогів. Під час рефлексії обмінялися своїми враженнями, поділилися емоціями. Прийшли до висновку, що саме «активний» діалог у спілкуванні з дитиною допоможе декодувати почуття дитини.

ПЛАН ЗАХОДІВ КОЛЕГІУМУ №16

ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ БУЛІНГУ

У ІІ семестрі 2018-2019н.р.

Назава заходу

Цільова аудиторія

1

Вивчення законодавчих документів, практик протидії цькуванню.

Педагогічний колектив.

2

Контроль стану попередження випадків булінгу.

1-11 класи.

Буй В.В.

3

Створення морально безпечного освітнього простору, формування позитивного мікроклімату та толерантної міжособистісної взаємодії в ході годин спілкування, виховних бесід, тренінгових занять.

класоводи,

класні керівники,

4

Перегляд відео відповідної спрямованості з подальшим обговоренням.

5-11 класи

класні керівники.

5

Участь у всеукраїнському конкурсі «Безпечний інтернет» на платформі «На урок»

8 класи

класні керівники.

6

Консультаційна робота з учасниками освітнього процесу.

7

Профілактично-просвітницька, психо-діагностична, корекційно-розвивальна робота з учасниками освітнього процесу.

8

Інформаційна робота на сайті колегіуму.

04.02-08.02

Власюк Г.Ю.,

ЗДВР Можлянська І.Г.

9

Оновлення інформаційного стенду з відповідної тематики.