Школа майбутнього першокласника

П О Л О Ж Е Н Н Я

про підготовче відділення «Школа майбутнього першокласника»

при комунальному закладі «Спеціалізована школа з поглибленим

вивченням іноземних мов І ступеня – колегіум №16 »

Кам'янської міської ради

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Підготовче відділення «Школа майбутнього першокласника» є структурним підрозділом комунального закладу «Спеціалізована школа з поглибленим вивченням іноземних мов І ступеня – колегіум №16 » Кам'янської міської ради.

1.2. Підготовче відділення «Школа майбутнього першокласника» здійснює свою діяльність, керуючись даним Положенням , на підставі Закону України «Про освіту»,  Статутом колегіуму.

1.3. Навчання в групах підготовчого відділення будується на педагогічно обгрунтованому виборі вчителем технологій, методик, засобів та методів навчання, які сприяють формуванню інтелекта, загально навчальних навичок і орієнтовані на особистісні здібності дітей та їх розвиток.

1.4. Заняття в групах підготовчого відділення проводяться педагогічними працівниками навчального закладу.

1.5. Заняття проводяться в навчальних приміщеннях колегіуму, яки відповідають діючим санітарним нормам і правилам.

2. МЕТА І ЗАВДАННЯ

2.1. Підготовче відділення «Школа майбутнього першокласника» створює максимально сприятливі умови для реалізації права кожної людини України на всебічний розвиток своїх творчих здібностей.

2.2. В групах підготовчого відділення здійснюється естетичне та гуманітарне виховання дітей через доступність до надбання вітчизняної і світової культури та освіти.

2.3. Основною метою підготовчого відділення «Школа майбутнього першокласника» є:

- всебічна підготовка дітей дошкільного віку до навчання в школах з поглибленим вивченням іноземних мов;

- підвищення якості психолого-педагогічної діагностики дітей 6-річного віку, які вступають до школи;

- формування системи дошкільної підготовки як структурного підрозділу школи;

- розвиток особистості дитини.

2.4. Основні задачі освітнього процесу в групах підготовчого відділення «Школа майбутнього першокласника»:

- розвиток комунікативних здібностей і соціальних навичок;

-  психологічна адаптація дитини до подальшого шкільного навчання;

-  навчання дітей 5-6 років різним видам мистецтва;

-  задоволення духовних та естетичних потреб дітей.

3. ПОРЯДОК ТА УМОВИ ПРИЙОМУ

3.1. До підготовчого відділення «Школа майбутнього першокласника» приймаються діти віком 5-6 років відповідно до мікрорайону проживання.

3.2. Зарахування до підготовчого відділення здійснюється на підставі заяв батьків (законних представників) встановленого школою зразка.

3.3. Оголошення про прийом  заяв для вступу до підготовчого відділення «Школа майбутнього першокласника» публікується  на офіційному сайті колегіуму.

4. ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

4.1. Організація освітнього процесу підготовчого відділення «Школа майбутнього першокласника» регламентується розкладом занять, затвердженим директором колегіуму.

4.2. Підготовче відділення «Школа майбутнього першокласника» працює один раз на тиждень.

4.3. Тривалість академічного часу підготовчого відділення складає 25 хвилин, перерви по 10 хвилин.

4.4. Дітям, які навчаються в групах підготовчого відділення «Школа майбутнього першокласника», пропонуються наступні навчальні заняття:

- навчання грамоти та розвиток зв’язного мовлення;

- математика;

- групові тренінги та індивідуальні заняття з практичним психологом.

4.5. Батькам (законним представникам) дітей, які навчаються на підготовчому відділенні, пропонуються наступні заняття:

- лекції з питань виховання дітей в сім’ї та підготовка їх до шкільного навчання;

- індивідуальні консультації з проблем розвитку особистості дитини.

4.6. Наповнюваність навчальних груп встановлюється в кількості 25-30 дітей.